Vastint otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla sześciu budynków drugiego etapu Business Garden we Wrocławiu. Wśród kluczowych rozwiązań, które przyczyniły się do uzyskania najwyższego poziomu certyfikacji środowiskowej, należy wyróżnić duży udziału terenów zielonych oraz otwartych przestrzeni do rekreacji, wysoki poziom efektywności energetycznej budynków oraz maksymalne wykorzystanie materiałów regionalnych. Zastosowanie sprawdzonych technologii i pro-ekologicznych rozwiązań jest gwarancją wysokiej jakości środowiska pracy i pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych obiektu z korzyścią dla najemców.
„Dzięki certyfikacjom Business Garden Wrocław, w tym tygodniu, Vastint Group przekroczyło liczbę 50 otrzymanych certyfikatów LEED. To niesamowite osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę, że obejmuje ono pierwsze LEED Platinum budynki na Łotwie, Litwie i Belgii, drugi w Europie hotel z LEED Platinum, a także budynek z trzecim najwyższym wynikiem certyfikacji LEED Core & Shell na świecie”, mówi David Pettersson, Senior Project Manager, Vastint Poland.
Business Garden, zlokalizowany przy ul. Legnickiej we Wrocławiu, to nowoczesny kompleks dziewięciu budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni najmu 117 000 m2. Zabudowa kampusu rozlokowana jest na 6 hektarach zaprojektowanych w formie rozległego ogrodu. Na terenach zielonych wyznaczono strefy relaksu, w których najemcy mogą odpoczywać i uprawiać aktywności sportowe na świeżym powietrzu.
Kompleks oferuje rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów, a także szereg udogodnień dla pracowników. Oprócz pawilonu restauracyjnego zlokalizowanego w centralnej części wewnętrznego dziedzińca, niebawem pojawią się dodatkowe punkty usługowe, m.in. nowa kantyna i kawiarnia.
Inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław jest Vastint Poland. W czerwcu 2019 roku spółka sprzedała trzy budynki pierwszego etapu inwestycji. Pozostała część kompleksu pozostaje w portfolio dewelopera i jest przez niego zarządzana. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski, zaś generalnym wykonawcą inwestycji była firma Hochtief Polska.